Uskovaisen mielipide ydinvoimasta

älytöntäsensuuria

on kielletty ydinvoimapalstalla, miksi?

stuxnet:

"Kun ihminet rukoillen pyytää Jumalaa estämään lisäydinvoimaloiden rakentamisen Suomeen, se on aito ja rehellinen tapa ilmaista kantansa ydinvoimaan. Kysymyshän ei ole siitä, minkä muotoisesta vastustamisesta on kysymys, eikä siitä, auttaako vastustus, vaan siitä, että ei halua lisää ydinvoimaa Suomeen.

Tietääkseni Suomi24 ei ole missään kieltänyt uskovaisia kertomasta kantaansa ydinvoimaan ydinvoimapalstalla, jossa sitä jopa kysytään palstan otsikossa! Miksi sitten kaikki ei saisi kertoa tietämistään uskovaisten ydinvoimakannoista, tai auttaa ja rohkaista heitä käyttämään rukousta mahdollisesti jopa ahdistavaksi tuntemansa ydinvoimapelon voittamiseksi?

Tiedoksi @Suomi24 @Aller

http://keskustelu.suomi24.fi/t/14335793/rukous-ydinvoimasta-luopumiseksi#comment-85101722

14

738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FaktaaKehiin

      Täällähän on jo tuo rukousketju, ei minulla ole mitään sitä vastaan että kukin uskovainen käy siellä tunnustamassa vakaumustaa. Palstan pääuskovainen on tosin vallannut senkin yhdeksällä viestillään.

      • Hyvin Sääntömafia-tyylistä mutinaa: epäselvää mössötysta asiasta, josta ei tiedä mitään, mutt on kiva sönköttää silkkaa paskaa. Tuota on kuunneltu jo yli viisi vuotta. Valvojat tosin uskoo Sääntömafian sääntökirjaan enenmmän kuin Suomi24:n virallisiin keskusteluiden sääntöihin.

        Tiedoksi @Suomi24 @Aller


      • Noitarumpujuttuja
        stuxnet kirjoitti:

        Hyvin Sääntömafia-tyylistä mutinaa: epäselvää mössötysta asiasta, josta ei tiedä mitään, mutt on kiva sönköttää silkkaa paskaa. Tuota on kuunneltu jo yli viisi vuotta. Valvojat tosin uskoo Sääntömafian sääntökirjaan enenmmän kuin Suomi24:n virallisiin keskusteluiden sääntöihin.

        Tiedoksi @Suomi24 @Aller

        Miksi sitten sönkötät sitä paskaa tänne? Sinähän se syyllinen olet ja kaikki muu seurausta.


      • Olen tosiaan ainoa, joka on noussut Sääntömafiaa vastaan.

        Tiedoksi @Suomi24 @Aller


      • Autojen.polttoa
        stuxnet kirjoitti:

        Olen tosiaan ainoa, joka on noussut Sääntömafiaa vastaan.

        Tiedoksi @Suomi24 @Aller

        Olet ainoa joka näkee sääntömafiaharhoja. Jaksat sitä jankuttaa, koska mielipidejärjestö on näin tilannut. Ne haluavat sabotoida asiallisen keskustelun täällä, koska palsta on heille epämieluisa.


    • Se on vain Sääntömafian sääntö

      Viite:

      "Uskovaisen mielipide ydinvoimasta

      älytöntäsensuuria
      17.6.2016 22:31
      on kielletty ydinvoimapalstalla, miksi?"

      Sääntömafia on sitä mieltä, että ydinvoimapalstalla ei saa kertoa sellaista, että rukoilee Jumalaa että Suomeen ei tulisi lisää ydinvoimaloita, vaikka se onkin selkeä vastaus palstan otsikon kysymykseen "Pitäisikö Suomeen rakentaa lisää ydinvoimaa?".

      Sääntömafian raiskaama keskustelu aiheesta "Rukous ydinvoima'sta luopumiseksi": http://keskustelu.suomi24.fi/t/14335793/rukous-ydinvoimasta-luopumiseksi

      Ja vaikka tuokin ketju todennäköisesti kohta joutuu muiden Sääntömafian raiskaamien satojen ketjujen joukkoon, sen sisältämä rukous on nyt halukkaiden luettavissa myös osoitteesta http://mem.to/t/g/18MkeS281

      • Nosturi

        Mikä on se palstavirus josta täällä kerrotaan? Kuka on tämä jankuttaja joka näkee jonkun sääntömafian kaikkialla? Mikä on järjestö johan jankutusketjuissa viitataan?


      • roskasakkia

        se on Sääntömafian keksimä haukkumanimi stuxnetille


    • NiinTaiNäinVaiToisinPäin

      Ylistetty olkoon ydinvoima
      joka tuo lamppuun valkeuden,
      ja antaa meille lämpöä,
      pyörittää tehtaiden rattaita,
      sekä ylläpitää kaupankäyntiä,
      ja maailmanlaajuista tiedonsiirtoa,
      luotettavasti ja edullisesti,
      ilmastoa muuttamatta,
      ja elintilaamme turmelematta.

    • "Uskovaisen mielipide ydinvoimasta

      älytöntäsensuuria
      17.6.2016 22:31

      on kielletty ydinvoimapalstalla, miksi?

      stuxnet:

      "Kun ihminet rukoillen pyytää Jumalaa estämään lisäydinvoimaloiden rakentamisen Suomeen, se on aito ja rehellinen tapa ilmaista kantansa ydinvoimaan. Kysymyshän ei ole siitä, minkä muotoisesta vastustamisesta on kysymys, eikä siitä, auttaako vastustus, vaan siitä, että ei halua lisää ydinvoimaa Suomeen.

      Tietääkseni Suomi24 ei ole missään kieltänyt uskovaisia kertomasta kantaansa ydinvoimaan ydinvoimapalstalla, jossa sitä jopa kysytään palstan otsikossa! Miksi sitten kaikki ei saisi kertoa tietämistään uskovaisten ydinvoimakannoista, tai auttaa ja rohkaista heitä käyttämään rukousta mahdollisesti jopa ahdistavaksi tuntemansa ydinvoimapelon voittamiseksi?

      Tiedoksi @Suomi24 @Aller

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14335793/rukous-ydinvoimasta-luopumiseksi#comment-85101722 "


      Kiitos rohkeasta kirjoituksesta. Kysymykseesi on vain ikävä vastaus: ydinvoimapalstan on vallannut erittäin ahdasmielinen poppoo, jolle olen antanut nimeksi Sääntömafia. Sen tarkoituksena on kitkeä kaikki ydinvoimavastaisuus ydinvoimapalstalta, ja valitettavasti Jumalalta apua ydinvoimattomaan Suomeen tahtova on vain yksi Sääntömafian viestienpoistaustterrorin kohde.

      Näen vain yhden keinon Sääntömafian toiminnan lopettamiseksi: valvojat velvoitetaan julkisesti ja yksityiskohtaisesti perustelemaan joka ikinen suorittamansa viestin poisto.

      Tiedoksi @Suomi24 @Aller

    • Suomessa on uskonvapaus, kunhan menee oikealle palstalle, ei tänne!

      • Nosturi

        Muista tehdä ilmianto.


    • Ydinvoima kuuluu palstan aiheeseen. Siitä saa keskustella.

      Rukoukset eivät kuulu palstan aiheeseen. Ne eivät myöskään pyri aikaansaamaan keskustelua. Tämä on keskustelupalsta. Varmaan tästä foorumista löytyy palsta rukouksillesikin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      369
      12370
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      257
      5414
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2655
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe